Teleteksti
Auto&Tech

Këto janë veçoritë kryesore të BMW 4 2020

keto-jane-vecorite-kryesore-te-bmw-4-2020

Veçoritë kryesore të BMW 4 2020.

“E gjithë ideja”, thotë BMW, “është që të provojmë të gdhendim Serinë 4, për t’i dhënë asaj identitetin e vet, në vend që thjesht të shikohet si një version me dy dyer të Serisë 3”.

BMW M440i xDrive është një model gjithëpërfshirës, i cili kombinon përsosmërisë, performancës së fortë dhe zbukurimet luksoze që mund të prisni nga një BMW që kushton pothuajse 60,000 euro, raporton “Autoexpress”, transmeton lajmi net.

Konfigurimi me katër rrota e bën atë një makinë me performancë më të gjithanshme dhe shumë argëtuese.

Loading...

Për të shkuar me pamjen e re të guximshme, BMW gjithashtu ka riparuar plotësisht atë që po ndodh nën lëkurë.

Seria e re 4 lëviz në grupin e fundit të komponentëve të shasisë së BMW, që do të thotë që Coupe tani është 128 mm më e gjatë se paraardhësi i saj dhe 27 mm më i gjerë.

Baza e rrotave është rritur me 41 mm, ndërsa pista është 28 mm më e gjerë në pjesën e përparme dhe 18 mm në pjesën e pasme.

Edhe me pezullimin e ulur dhe konfigurimin e amortizuesit më të fortë të dizajnuar. Udhëtimi është relativisht i butë, por edhe kur e ndërroni modalitetin e vozitjes, nga komforti te Sporti, jeni gjithmonë i vetëdijshëm për amortizimi i shkëlqyeshëm në tokë më të palëmuar.

Tjera nga rubrika

Përdoruesit të gëzuar, WhatsApp bëhet si Snapchat

Teleteksti

Këto janë modelet më të reja sportive të Mercedes

Teleteksti

Mund të prezantohet një iPhone 12 Mini

Teleteksti

Keni dilema? Ja cilin iPhone duhet të blini

Teleteksti

Detajet e modeleve të reja iPhone 12

Teleteksti

Kompjuteri që lexon mendjen e njeriut

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë