Teleteksti
Lajme

Kjo është komuna me e varfër në Kosovë

kjo-eshte-komuna-me-e-varfer-ne-kosove

Mitrovica, komuna më e varfër në Kosovës.

Agjencia e Statistikave e Kosovës së fundmi publikoj statistikat e të Mirëqenies Sociale.

Numri I familjeve që kanë kërkuar ndihmë sociale ka shënuar rritje në tre mujorin e fundit.

24 mijë e 496 familje tani për tani janë pjesë e ndihmës sociale. Gjatë muajve prill, maj, qershor numri i familjeve që kërkuan ndihmë sociale ishte 24 mijë e 339, transmeton Indeksonline.

Loading...

Komuna me më së shumti familje që përfitojnë nga skema e ndihmave sociale është Mitrovica.

Në këtë komunë 2263 familje përfitojnë nga skema e ndihmave sociale.

Tjera nga rubrika

Zbulohen detaje shokuese nga ‘rrëmbimi’ i 28 vjeçarit nga Malisheva

Teleteksti.com

12 të vdekur dhe 645 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Teleteksti.com

ShSKUK pezullon tenderin për furnizimin e spitaleve me oksigjen në Kosovë

Teleteksti.com

Aksident në “Kodër të Trimave” në Prishtinë, ka të lënduar

Teleteksti.com

Punëtorët shëndetësorë nuk kanë marrë asnjë cent shtesë, pavarësisht që Qeveria ua premtoi

Teleteksti.com

Ministri i Shëndetësisë prezanton projektin për ndërtimin e spitalit të Podujevës

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë