Teleteksti
Jetë

Kjo vaksinë shpëtim ndaj koronavirusit? Nisin testimet

kjo-vaksine-shpetim-ndaj-koronavirusit?-nisin-testimet

Vaksina e tuberkulozit shpëtim ndaj koronavirusit? Nisin testimet.

Në Melburn, Australi, janë duke u bërë teste për të përcaktuar nëse një vaksinë 100-vjeçare kundër tuberkulozit, gjithashtu mund të mbrojë kundër infeksioneve të rënda të koronavirusit.

Loading...

Bacillus Calmette-Guerin (BCG) nuk përdoret vetëm si një vaksinë kundër tuberkulozit në shumë vende të botës, por gjithashtu konsiderohet një imunoterapi për kancerin e hershëm të fshikëzës dhe kjo duket se forcon gjithashtu sistemin imunitar të trupit.

Është e rëndësishme të dihet nëse vaksina BCG mund të përdoret gjithashtu për të lehtësuar sëmundjen tek njerëzit e infektuar me koronavirus.

Loading...

Tjera nga rubrika

Mjekët japin alarmin: Pasojat e koronavirusit mund të zgjasin gjithë jetën te pacientët

Teleteksti

Shkencëtarët: Shpëlarja e gojës mund të mbrojë kundër Covid-19

Teleteksti

Ky shtet lejon dasmat në kohë të koronavirusit, por dhëndri nuk duhet ta puthë nusen

Teleteksti

Studim i ri: Distanca 2 metra nuk parandalon Covid-19

Teleteksti

Kështu ia ndryshoj trupin infektimi me koronavirus infermierit amerikan!

Teleteksti

Paralajmërimii shefës së BE-së për kontrollin e sëmundjeve: Evropa do të goditet nga vala e dytë e coronavirusit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë