Teleteksti
Lajme

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut shpreh ngushëllime për vdekjen e Luran Ahmetit

kryeministri-i-maqedonise-se-veriut-shpreh-ngushellime-per-vdekjen-e-luran-ahmetit

Zoran Zaev shpreh ngushëllime për vdekjen e Luran Ahmetit.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktorit të njohur shqiptar, Luran Ahmeti.

Zaev me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka shkruar se lajmi për vdekjen e njërit nga aktorët më të mirë të teatrit shqiptar është thellësisht shqetësues.

“Luran u largua, por la pas gjurmët e thella në skenën e teatrit dhe në rolet që ka luajtur, ai do të kujtohet pasi ka luajtur në shumë projekte të huaja filmike dhe televizive”.

Loading...

“I shpreh ngushëllimet e mia më të përzemërta familjes në këto momente pikëllimi të thellë. U prefsh në paqe, Luran”, ka shkruar Zaev.

Tjera nga rubrika

Selmanaj godet Osmanin: Personi që shante liderin e parties u bë kandidat për kryeministër

Teleteksti.com

Ja kujt mund t’i konfiskohet pasuria me ligjin e ri

Teleteksti.com

Presidentja thotë se s’mund të prioritizohet dialogu me Serbinë kur nuk sigurohen vaksinat për qytetarët e Kosovës

Teleteksti.com

Donika Gërvalla në KS: Populli votoi për t’u çliruar nga krimi dhe korrupsioni

Teleteksti.com

Detaje shokuese, si e privoi nga jeta tropojani dhëndrin në Gjakovë

Teleteksti.com

Këto janë të gjitha vendimet që mori Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë