Teleteksti
Jetë

Kur ndihet ndikimi i vaksinës kundër koronavirusit? Flet eksperti italian

kur-ndihet-ndikimi-i-vaksines-kunder-koronavirusit?-flet-eksperti-italian

Eksperti italian tregon se kur ndihet ndikimi i vaksinës kundër koronavirusit.

Andrea Crisanti është një nga epidemiologët kryesorë të Italisë. Ai ishte ideatori i strategjisë që frenoi nivelin e lartë të përhapjes së koronavirusit në valën e parë që përfshiu Veneton.

Eksperti, i cili është drejtor i laboratorit të mikrobiologjisë në Padova, në një intervistë për “Sky TG24”, tregohet i përmbajtur në prag të shpërndarjes së vaksinave.

“Do të duhet pak kohë për të kuptuar sa ndikim do të ketë vaksina. Mendoj se do ta marrim vesh nga qershori, nëse gjithçka shkon mirë. Deri atëherë, problem do të jetë kontrolli i pandemisë. Kjo është sfida jonë, pasi nuk besoj se vaksinimi do të ketë ndikim pa kaluar 6-7 muaj”, u shpreh Crisanti.

Loading...

Tjera nga rubrika

Urgjentisht dërgojeni te mjeku fëmijën nëse merr frymë kështu

Teleteksti

Studimi thotë se maskat plastike nuk iu mbrojnë nga Covid-19

Teleteksti

Vaksina e Oksfordit është e sigurtë dhe efikase – do të ketë ndikim të madh në pandeminë e COVID-19

Teleteksti

Cilat janë efektet anësore të vaksinës Pfizer BioNTech?

Teleteksti

19-vjeçarja postim prekës për shoqen pas aksidentit: Pse unë shpëtova dhe ti jo

Teleteksti

Shkencëtarët zbulojnë shenjat më të rënda të koronavirusit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë