Teleteksti
Lajme

Lajmi i fundit: 119 raste të reja me koronavirus, 118 persona shërohen

lajmi-i-fundit:-119-raste-te-reja-me-koronavirus,-118-persona-sherohen

119 raste të reja me koronavirus, 118 persona shërohen.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 460 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 119 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 8 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri total i rasteve pozitive është 13.334 raste nga 50.683 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 516 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 118 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 9.473 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.345.

Loading...

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 25 raste, komuna Ferizaj 10 raste, komuna Gjilan 9 raste, komuna Prizren 9 raste, komuna Drenas 8 raste, komuna Fushë Kosovë 7 raste, komuna Podujevë 7 raste, komuna Gjakovë 4 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Mitrovicë 4 raste, komuna Viti 4 raste, komuna Dragash 3 raste, komuna Kamenicë 3 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Pejë 3 raste, komuna Skenderaj 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Istog, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë.

Tjera nga rubrika

Tahiri thotë se Kosova do shkojë drejt zgjedhjeve të parakohshme

Teleteksti.com

Zemaj-Ahmetit: Masat nuk janë absurde, janë të logjikshme

Teleteksti.com

A do të hyjë PDK në Qeveri, përgjigjet Enver Hoxhaj

Teleteksti.com

A i ka bërë VV ofertë Vjosa Osmanit? Flet Liburn Aliu

Teleteksti.com

Ministri Zemaj paralajmëron shtrëngim të masave gjatë festive të fundvitit

Teleteksti.com

Situata me koronavirus, Zemaj: Kurti na mbajti tre muaj në izolim, ne ulëm papunësinë e mjekë

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë