Teleteksti
Sport

LAJMI I FUNDIT: Edhe një futbollisti i njohur italian infektohet me koronavirus

lajmi-i-fundit:-edhe-nje-futbollisti-i-njohur-italian-infektohet-me-koronavirus

Gjatë ditës së djeshme Daniele Rugani kishte rezultuar pozitiv me koronavirus kurse gjatë ditës së sotme pozitiv me këtë virus ka dalur edhe një futbollist tjetër i Serie A.

Bëhet fjalë për Manolo Gabbiadini, futbollist i Sampdorias, kjo gjë do të ndikojë që ngjashëm me skuadrën e Juventusit edhe kjo skuadër të futet në karantinë, transmeton indeksonline.

Përmes një deklarate klubi e konfirmoi që futbollisti ka dalur pozitiv në lidhje me koronavirusin pasi që kishte pasur ethe, andaj i është nënshtruar testimeve.

Po ashtu klubi ka treguar që gjendja e futbollistit është pozitive dhe klubi i ka aktivizuar të gjitha procedurat e izolimit ashtu siç është kërkuar me ligj.

Loading...

Tjera nga rubrika

Rrezikon të humb sfidën ndaj Bayernit, Suarez vazhdon të jetë i prekur nga koronavirusi

Teleteksti

Zbulohen prapaskenat: Moratti ofroi 250 milionë euro për Lionel Messin

Teleteksti

E dhimbshme: Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Teleteksti

Marash Kumbulla shërohet nga COVID-19

Teleteksti

Shtohen problem për Hazard, ja sa pritet të jetë jashtë fushës

Teleteksti

Sekreti i formës fantastike dhe rikthimi te Milan, rrëfehet Ibrahimovic

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë