Teleteksti
Sport

LAJMI I FUNDIT: Për shkak të koronavirusit, gjitha ndeshjet në Itali do të luhen pa tifozë

LAJMI I FUNDIT: Për shkak të koronavirusit, gjitha ndeshjet në Itali do të luhen pa tifozë

LAJMI I FUNDIT: Për shkak të koronavirusit, gjitha ndeshjet në Itali do të luhen pa tifozë

Ndeshjet Evropës, Kupës dhe ato në Serie A – mund të zhvillohet prapa dyerve të mbyllura, për shkak të druajtjeve nga sëmundja ngjitëse koronavirus.

Kjo sëmundje tejet ngjitëse është duke u shpërndarë me shpejtësi të madhe nëpër veri të Italisë, e cila i ka mbytur tre persona dhe i ka infektuar mbi 200 të tjerë deri tani, transmeton Gazeta Express.

Katër ndeshje në Serie A u shtynë dje për shkak të shpërthimit të virusit në veri të Italisë.

Ideja për të luajtur ndeshjet në vende neutrale u sugjerua fillimisht, por dukej se u hodh poshtë për shkak të çështjeve logjistike.

Loading...

Me klubet e Serie A që kanë frikë nga një krizë planifikimi, presidenti i ligës, Paolo Dal Pino, i hartoi një letër qeverisë italiane ku i kërkonte që të gjitha takimet e Serie A, Kupës Italisë & ndeshjet evropiane, të luheshin me dyer të mbyllura deri në largimin e kërcënimeve nga koronavirusi.

Uebfaqja Calcio e Finanza raporton se kryeministri italian Giuseppe Conte pritet të nënshkruajë një dekret këtë pasdite, duke rënë dakord me kërkesën e ligës.

Tjera nga rubrika

Barazon në Porto, Man City kualifikohet si e para në Grupin C

Teleteksti

Liverpool shkon një hap më tutje në Ligën e Kamionëve, Atalanta e Ajax në luftë për vendin e dytë

Teleteksti

Shakhtar 2:0 Real Madrid, lojtari dhe më i dobëti i ndeshjes

Teleteksti

Shakhtar turpëron Real Madridin, çka po ndodhë në Grupin B

Teleteksti

Lajm i keq: Dënohet Morata

Teleteksti

Barcelona njofton me listën e lojtarëve të ftuar ndaj Ferencvaros

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë