Teleteksti
Teleteksti TV

Lamborghini Urus me një pamje krejtësisht tjetër, po lë “gojëhapur” të gjithë

lamborghini-urus-me-nje-pamje-krejtesisht-tjeter,-po-le-“gojehapur”-te-gjithe

I quajtur si Md1, Lamborghini Urus i modifikuar është i pajisur me komplet trupi të fortë, duke theksuar stilin agresiv të tij, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Në pjesën e përparme, MD1 përmban një amortizator të ridizajnuar, kofano të re dhe pasqyre anash me mbuloja të personalizuara.

Ndonëse asnjë modifikim nuk është bërë nën kofano, firma e ka bërë mjaftueshëm të fuqishme modelin standard. Si i tillë, Lamborghini Urus posedon motor 4.8-litërsh të tipit V8 dhe prodhon 641 kuaj-fuqi.

Në anën tjetër, vetura ecën në shpejtësi prej 0 prej 100 km në orë për 3.6 sekonda, teksa shpejtësia maksimale të cilin e përshkon Urus-i është 305 km në orë.

Loading...

Ndonëse nuk është bërë asnjë detaj i çmimit deri më tani, por kostoja totale nuk do jetë e lirë, meqë Urus-i standard kushton rreth 200 mijë euro. /Lajmi.net/

Tjera nga rubrika

Elon Musk ndryshon çmimin e Tesla modeli S

Teleteksti

Cilin iPhone duhet të blej?

Teleteksti

Messenger dhe Instagram së shpejti do të bashkohen

Teleteksti

Audi Q8 TFSI E Quattro prezantohet me 482 kuaj fuqi

Teleteksti

iPhone 12 nuk do të ketë mbushës ose kufje në kuti!

Teleteksti

Zbulohet çmimi i iPhone 12 – këto janë seritë

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë

Lamborghini Urus me një pamje krejtësisht tjetër, po lë “gojëhapur” të gjithë

nga Teleteksti koha e leximit: 1 min