Teleteksti
Sport

Lukaku i pandalshëm, Interi del në vend të parë

lukaku-i-pandalshem,-interi-del-ne-vend-te-pare

Sulmuesi i fuqishëm, Romelu Lukaku ishte i pandalshëm të dielën mbrëma, ndërkohë që Interi ka dalë në vend të parë në tabelën e Serie A.

Interi fitoi 3:1 ndaj Lazios në ndeshjen e xhiros së 22-të të kampionatit italian. Sulmuesi belg realizoi penallti për epërsinë prej 1:0 të Interit. Ai shënoi nga pika e bardhë në minutën e 22-të. Ishte penalltia e dhjetë e realizuar nga Lukaku tek Interi. Nuk ka dështuar asnjëherë.

Për 2:0 Lukaku shënoi në fund të pjesës së parë (45+1). Lazio u mundua të kthehet në lojë kur Gonzalo Escalante shënoi për 2:1 në minutën e 61-të.

Por vetëm tre minuta më vonë Lukaku shpërtheu në një depërtim dhe asistoi mjeshtërisht për Lautaro Martinezin që realizoi për 3:1.

Loading...

Me këtë fitore, Interi ka dalë në vend të parë me 50 pikë. Në vend të dytë ka rënë Milani që i ka 49 pikë. Lazio është e shtata me 40 pikë.

Për Lazion prej minutës së 70-të luajti Vedat Muriqi.

Lukaku ka arritur në shifrën e 300 golave me skuadra dhe me ekipin A përfaqësues. Ka realizuar 87 herë për Evertonin, 57 herë për Belgjikën, 56 herë për Interin. Te Manchester Unitedi ka shënuar 42 gola, te Anderlechti 41, kurse te WBA 17.

The post Lukaku i pandalshëm, Interi del në vend të parë appeared first on Ballkani.info.

Tjera nga rubrika

Shala prezantohet te Stabaeku

Teleteksti

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Teleteksti

Ibra e Mihajloviç “vjedhin” skenën e Sanremos, zbulojnë detaje interesante

Teleteksti

Khabib zbulon frikën më të madhe që Ronaldo ka për Cristiano Junior

Teleteksti

Ozil lëndohet dhe frikëson të gjithë, mësohet sa do të mbetet jashtë fushave ylli turk

Teleteksti

Skitari Albin Tahiri fiton normë olimpike

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë