Teleteksti
Sport

Manchester City afër finales, pas golit të dytë nga Mahrez

manchester-city-afer-finales,-pas-golit-te-dyte-nga-mahrez

Gjysmëfinalja e kthimit në Ligën e Kampionëve mes Manchester Cityt dhe PSG është duke u zhvilluar, raporton Sinjali Sport.

“Citizens” presin skuadrën franceze në ndeshjen e kthimit, pas fitores në Paris me rezultat 1:2.

Skuadra  e Guardiolës është duke fituar me rezultat 2-0 në ndeshjen e kthimit dhe janë pranë kualifikimit në finale të Ligës së Kampionëve për herë të parë.

Riyad Maherz është heroi i Cityt, i cili shënoi golin e parë dhe tashmë edhe të dytin në minutën e 63.

Loading...

Vlen të përmendet se ylli i parisienëve Kylian Mbappe është lënë në bankën rezervë.

Ky takim është duke u zhvilluar në arenën “Etihad” dhe sot do të përcaktohet finalisti i parë. /Gazeta Sinjali Sporti/

Tjera nga rubrika

Man City e feston titullin me një rekord në Premierligë

Teleteksti

Low së shpejti pritet ta marrë drejtimin e skuadrës së madhe turke

Teleteksti

Real Madridi po përgatit një ofertë për Lautaro Martinezin

Teleteksti

Aguero zyrtarizon kalimin tek Barcelona pas finales së Champions Leagues

Teleteksti

Lewandowski nuk e lëshon kësaj radhe ‘Këpucën e Artë’

Teleteksti

Lingard zgjidhet lojtari më i mirë i muajit në Premierligë, Steve Bruce merr çmimin e trajnerit të muajit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë