Teleteksti
Sport

Manchester City shkruan historinë, kualifikohet për herë të parë në finale të Ligës së Kampionëve

manchester-city-shkruan-historine,-kualifikohet-per-here-te-pare-ne-finale-te-liges-se-kampioneve

Gjysmëfinalja e kthimit në Ligën e Kampionëve mes Manchester Cityt dhe PSG ka përfunduar në të mirë të anglezëve, raporton Sinjali Sport.

“Citizens” ishin nikoqir të skuadrës franceze në ndeshjen e kthimit, pas fitores në Paris me rezultat 1:2.

Skuadra  e Guardiolës e mposhti me rezultat 2-0 PSG, në ndeshjen e kthimit dhe janë kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve për herë të parë.

Riyad Maherz është heroi i Cityt, i cili i realizoi dy golat.

Loading...

Ky takim është zhvilluar në arenën “Etihad” dhe sot u përcaktua finalisti i parë.

Nesër do të zhvillohet gjysmëfinalja e dytë në mes Chelseat dhe Real Madrid, ku në ndeshjen e parë u krye pa fitues 1-1. /Gazeta Sinjali Sporti/

Tjera nga rubrika

Man City e feston titullin me një rekord në Premierligë

Teleteksti

Low së shpejti pritet ta marrë drejtimin e skuadrës së madhe turke

Teleteksti

Real Madridi po përgatit një ofertë për Lautaro Martinezin

Teleteksti

Aguero zyrtarizon kalimin tek Barcelona pas finales së Champions Leagues

Teleteksti

Lewandowski nuk e lëshon kësaj radhe ‘Këpucën e Artë’

Teleteksti

Lingard zgjidhet lojtari më i mirë i muajit në Premierligë, Steve Bruce merr çmimin e trajnerit të muajit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë