Teleteksti
Sport

Milan shkëlqen kundër Lazios, festa nis në Juventus

milan-shkelqen-kunder-lazios,-festa-nis-ne-juventus

Milani ka mposhtur 3:0 Lazion si mysafire për t’ia zbehur dukshëm shanset për titull kampioni në Serie A.

Hakan Calhanoglu, Zlatan Ibrahimoviq dhe Ante Rebiq shënuan golat për fitoren në xhiron e 30-të.

Loading...

Me fitoren e 13-të këtë sezon, Milani ngrihet në pozitën e gjashtë me 46 pikë të tubuara, dy më pak se Roma që është e pesta.

Lazio ngel në kuotën e 68 pikëve, me distancë prej shtatë pikëve nga Juventusi që i prin tabelës.

Loading...

Tjera nga rubrika

“Muriqi në Lazio, punë e kryer”

Teleteksti

Mësohet data kur do të luhet gjysmëfinalja PSG-Leipzig

Teleteksti

Leipzig në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Teleteksti

Willian – Arsenal, ja kur do të ndodhë zyrtarizimi

Teleteksti

U kry, Rodriguez arrin marrëveshje me këtë skuadër

Teleteksti

Juventus po largon dy yjet e skuadrës

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë