Teleteksti
Sport

Milik – Milan, lajm bombë nga Italia

milik-–-milan,-lajm-bombe-nga-italia

Zlatan Ibrahimovic pritet të largohet gjatë verës nga Milan.

Kjo ka shtyrë drejuesit kuqezinj të nisin kërkimet për ta transferuar zëvendësuesin e tij.

Loading...

Arkadiusz Milik i Napolit po shihet si lojtar i denjtë për ta zëvendësuar ‘bishën’ suedeze.

Calciomercato raporton sot se kuqezinjtë po kërkojnë një sulmues të ri në mënyrë që ta drejtojnë klubin drejt fitores, përcjell ORAinfo.

Pas shitjes së sulmuesit polak, Krzysztof Piątek në Hertha Berlin dhe pensionit të pritshëm të sulmuesit suedez Zlatan Ibrahimovic, kuqezinjtë kuptojnë se është i nevojshëm një sulmues i ri. Një nga emrat që po shqyrtohet është Milik.

Sulmuesi polak vjen me dy probleme, raporti vazhdon.

E para është se lojtari ka një histori të gjatë të lëndimeve të rënda, të cilat kanë bërë që ai të humbasë më shumë lojëra përmes dëmtimit (61) sesa golat e shënuar për klubin (46).

E dytë është se Napoli kërkon të paktën 35 milionë euro për nënshkrimin e tij, një tarifë e lartë duke marrë parasysh situatën aktuale të Coronavirus.

Nuk ka negociata në vazhdim, raporti nënvizon, por Milikut i pëlqejnë kuqezinjtë dhe ata mund të bëjnë një ofertë për të në fund të sezonit.

Milani mund të konsideronte madje edhe shkëmbimin e Franck Kessie ose Hakan Calhanoglu te Partenopei në këmbim, dy lojtarë të vlerësuar nga trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso. /ORAinfo/

Loading...

Tjera nga rubrika

Liverpool e rrëmben yllin e madh nga Barcelona

Teleteksti

Caktohen datat për ndeshjet Juventus-Milan dhe Inter-Napoli

Teleteksti

Çka po ndodh me Milot Rashicën, ja me çfarë note u vlerësua për paraqitjen kundër Eintracht Frankfurt.

Teleteksti

Werderi i Rashicës fundoset nga Frankfurti, mbijetesa në Bundesligë gjithnjë e më e paarritshme

Teleteksti

Guariola po ia rrëmben Milanit yllin e madh

Teleteksti

E papritur: Skuadra shumë e njohur përjashtohet nga Evropa

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë