Teleteksti
Teleteksti TV

Nasa publikon videon e momentit të uljes në Mars

nasa-publikon-videon-e-momentit-te-uljes-ne-mars

Kjo është hera e parë që njerëzimi po mundet ta shohë arritjen në Mars në këtë mënyrë, falë edhe një numri kamerash që ishin vendosur në fluturake, shkruan The Independent.

Videoja shfaq po ashtu fluturaken teksa lëshohet drejt planetit, duke i përdorur parashutat dhe motorët për të ngadalësuar rënien, e më pas prek në sipërfaqen e planetit të kuq.

Në këtë mënyrë, është ofruar “një ide se si është që të ulës në Jezer Crater”, ka thënë Mat Wallace, zëvendësmenaxheri i projektit për këtë mision.

 

Tjera nga rubrika

Prapë paditet Apple, po i ngadalëson qëllimisht iPhone-ët

Teleteksti

Pa USB, ky është lidhësi i ri i iPhone

Teleteksti

Whatsapp vjen me risi të reja në Desktop

Teleteksti

iPhone 13 me baterinë më të fortë se çdo telefon

Teleteksti

Gjermanët krijojnë telefon 30% më të lehtë me një material të ri

Teleteksti

Ndryshon Instagram, shikoni çfarë ka bërë

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë