Teleteksti
Ekonomi

Ndahen 6.8 milionë euro për Ministrinë e Shëndetësisë

ndahen-6.8-milione-euro-per-ministrine-e-shendetesise

Qeveria ka ndarë mjetet e nevojshme për Ministrinë e Shëndetësisë në përballje me pandeminë.

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka propozuar që 6.8 milionë euro të ndahen për Ministrinë e Shëndetësisë për furnizimin me barna esenciale.

“Me këtë propozim ndahen dhe alokohen mjete në vlerë prej 6.8 milionë euro në Ministrinë e Shëndetësisë në nën programin për shërbime farmaceutike. Këto mjete ndahen nga programi i rimëkëmbjes ekonomike nga kategoria për shpenzime, subvencione dhe transfere”, ka deklaruar Murati në mbledhjen e qeverisë.

Propozimi u miratua pa asnjë votë kundër nga kabineti qeveritarë.

Loading...

Tjera nga rubrika

KEDS i le pa rrymë këto pjesë të Kosovës ditën e Bajramit

Teleteksti

LDK flet për programin e Qeverisë Kurti për ekonomi: I zbrazët, pa shifra

Teleteksti

Punëtorët e Trepçës bojkotojnë punën, kërkojnë pagat e tyre

Teleteksti

Ish ministrja Bajrami: Publikimi i listës së bizneseve përfituese nga ministri Murati prodhoi vetëm urrejtje

Teleteksti

Kosovarët morën 1.5 miliard euro kredi gjatë pandemisë

Teleteksti

Gastronomët paralajmërojnë protesta

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë