Teleteksti
Lajme

Ndërron jetë specialisti i oftalmologjisë

nderron-jete-specialisti-i-oftalmologjise

Ka ndërruar jetë speicslisti i oftalmologjisë, Iskender Çitaku.

Oda e Mjekëve të Kosovës ka bërë të ditur se ka vdekur specialisti i oftalmologjisë, Iskender Çitaku.

Dr.Çitaku ka qenë specialist i oftalmologjisë. Diplomoi në Fakultetin e Mjekësisë në Beograd më 1968.

Pas diplomimit punësohet si mjek i përgjithshëm në spitalin dhe shtëpinë e shëndetit në Prishtinë. Pastaj vazhdoi specializimin në Shkup, në vitin 1975 mori titullin specialist i oftalmologisë.

Loading...

Pasi kreu specializimin është kthyer në shtëpi të shëndetit ku ka punuar deri në vitin 2006 kur dhe është pensionuar.

Oda e Mjekëve të Kosovës, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij.

Tjera nga rubrika

E kishte shok klase djalin e Adem Jasharit, gazetari i njohur rrëfen histori nga shkolla

Teleteksti.com

Rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna të Kosovës

Teleteksti.com

Edhe pas 23 vjetëve nga Epopeja e UÇK-së, Kullat e Jasharëve në gjendje të rëndë

Teleteksti.com

Osmani në një organizim me Hotin e Qunin

Teleteksti.com

Lidhja Demokratike e Kosovës më së shumti deputet nga Prishtina dhe Peja

Teleteksti.com

Përfaqësues të komuniteve dërgojnë ankesa në PZAP, dyshojnë për manipulime

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë