Teleteksti
Sport

Ndeshje spektakolare, Sevilla triumfon ndaj Celtas

ndeshje-spektakolare,-sevilla-triumfon-ndaj-celtas

Ndeshja mes Celtas dhe Sevillas është zhvilluar në mënyrë spektakolare, pasi që dy skuadrat synojnë pjesën e sipërme të renditjes në kampionatin spanjoll, shkruan Sinjali Sport.

Galicianët për pjesëmarrjen në Europa League, kurse andaluzët për të ruajtur vendin e katërt që u jep mundësi të luajnë në Champions League në sezonin e ardhshëm.

Ky takim përfundoi 3:4 në favor të ekipit andaluz, rezultat i cili ka të zhgënjyer vendit, që humbin terren ndaj rivalëve të tyre pas këtij raundi./Gazeta Sinjali Sporti/

Tjera nga rubrika

Man City e feston titullin me një rekord në Premierligë

Teleteksti

Low së shpejti pritet ta marrë drejtimin e skuadrës së madhe turke

Teleteksti

Real Madridi po përgatit një ofertë për Lautaro Martinezin

Teleteksti

Aguero zyrtarizon kalimin tek Barcelona pas finales së Champions Leagues

Teleteksti

Lewandowski nuk e lëshon kësaj radhe ‘Këpucën e Artë’

Teleteksti

Lingard zgjidhet lojtari më i mirë i muajit në Premierligë, Steve Bruce merr çmimin e trajnerit të muajit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë