Teleteksti
Lajme

Nënkryetarja e VV-së: Do të ishte jokorrekte nëse Vjosa Osmani rikthehet në LDK në këtë mandat

nenkryetarja-e-vv-se:-do-te-ishte-jokorrekte-nese-vjosa-osmani-rikthehet-ne-ldk-ne-kete-mandat

Mullhaxha-Kollçaku: Do të ishte jokorrekte nëse Vjosa Osmani rikthehet në LDK në këtë mandat.

Nënkryetarja dhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendose Fatmire Mulhaxha-Kollçaku ka thënë se nuk pret që gjatë këtij mandatit Vjosa Osmani të rikthehet në Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK).

“Me tradhtua votën të cilën e ke marrë si deputete është jo korrekte. Në asnjë moment nuk e kisha prit një vendim të tillë”, ka thënë Kollçaku në RTV 21.

Mullhaxha-Kollçaku ka thënë se Osmani ka qenë në LDK dhe nuk i kanë dhënë hapësirën.

Loading...

Ajo tha se nuk pret as që deputetët e Listës Guxo të formojnë Grup Parlamentar.

Tjera nga rubrika

Ja kujt mund t’i konfiskohet pasuria me ligjin e ri

Teleteksti.com

Presidentja thotë se s’mund të prioritizohet dialogu me Serbinë kur nuk sigurohen vaksinat për qytetarët e Kosovës

Teleteksti.com

Donika Gërvalla në KS: Populli votoi për t’u çliruar nga krimi dhe korrupsioni

Teleteksti.com

Detaje shokuese, si e privoi nga jeta tropojani dhëndrin në Gjakovë

Teleteksti.com

Këto janë të gjitha vendimet që mori Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme

Teleteksti.com

Mbi 1 mijë të shëruar nga COVID-19 brenda një dite në Kosovë

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë