Teleteksti
Lajme

Ngjarje e rëndë në Lipjan, intervenon Policia

ngjarje-e-rende-ne-lipjan,-intervenon-policia

Gjuajtje me ar’më në Lipjan, intervenon Policia.

Policia e Kosovës ka sekuestruar një rev’ole dhe gjashtë fishekë nga një person i dyshuar në fshatin Shalë të Lipjanit.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Agron Borovci.

“Sot rreth orës 16:00 është raportuar për gjuajtje me ar’më zjarri në fshatin Shalë të komunës së Lipjanit. Policia me shpejtësi ka trajtuar informatën dhe ka dalë në vendin e ngjarjes. Veprimet operativo-hetimore kanë rezultuar me identifikimin e të dyshuarit F. Sh, mashkull, 51 vjeç, nga i cili është sekuestruar; Një revole me gaz, e tipit EKOL, kalibrit 9mm, si dhe gjashtë copë fishek”, ka thënë Borovci.

Loading...

“Ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës. I njëjti është intervistuar nga ana e policisë dhe është proceduar më tutje në përputhje me rekomandimet e prokurorit të shtetit”, shtoi ai.

Tjera nga rubrika

E dhimbshme, nëna e Klodianit tregon se si i kumtua lajmi në orën 4 të mëngjesit për vdekjen e të birit

Teleteksti.com

Haradinaj i pikëlluar për vdekjen mjekut kosovar: I shëroi plagët e luftëtarëve të UÇK-së

Teleteksti.com

Përleshje në grup në Fushë Kosovë – shtatë të prangosur, një përfundon në spital

Teleteksti.com

Vdes nga koronavirusi mjeku kosovar

Teleteksti.com

Reagon Vjosa Osmani: Kontrata me Wiliam Walker nuk është shkëputur por skadon këtë muaj

Teleteksti.com

Deputeti i AAK-së: PDK nëse do të qëndrojë në opozitë mos ta kërkojë ta ketë presidentin

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë