Teleteksti
Sport

Notat e futbollistëve: Manchester City – PSG, shkëlqen Mahrez, dështon Di Maria

notat-e-futbollisteve:-manchester-city-–-psg,-shkelqen-mahrez,-deshton-di-maria

Gjysmëfinalja e kthimit në Ligën e Kampionëve mes Manchester Cityt dhe PSG ka përfunduar në të mirë të anglezëve, raporton Sinjali Sport.

Skuadra  e Guardiolës e mposhti me rezultat 2-0 PSG-në, në ndeshjen e kthimit duke u kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve për herë të parë.

Riyad Mahrez është heroi i Cityt, i cili i realizoi dy golat, njëkohësisht futbollisti me notën më të lartë 9.8 nga sajti “WhoScored”.

Në anën tjetër te parisienët ishte Angel Di Maria futbollisti me notën më të ulët në ndeshje 5.5 si dështimi i ndeshjes pas kartonit të kuq.  

Loading...

Nesër do të zhvillohet gjysmëfinalja e dytë në mes Chelseat dhe Real Madrid, ku në ndeshja e parë përfundoi pa fitues 1-1. /Gazeta Sinjali Sporti/

Tjera nga rubrika

Man City e feston titullin me një rekord në Premierligë

Teleteksti

Low së shpejti pritet ta marrë drejtimin e skuadrës së madhe turke

Teleteksti

Real Madridi po përgatit një ofertë për Lautaro Martinezin

Teleteksti

Aguero zyrtarizon kalimin tek Barcelona pas finales së Champions Leagues

Teleteksti

Lewandowski nuk e lëshon kësaj radhe ‘Këpucën e Artë’

Teleteksti

Lingard zgjidhet lojtari më i mirë i muajit në Premierligë, Steve Bruce merr çmimin e trajnerit të muajit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë