Teleteksti
Lajme

Osmani i përgjigjet Fatmir Sejdiut: Pse nuk e merr guximin të tregojë si e mashtroi Thaçi

osmani-i-pergjigjet-fatmir-sejdiut:-pse-nuk-e-merr-guximin-te-tregoje-si-e-mashtroi-thaci

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani iu është përgjigjur deklaratës së ish ‘presidentit Fatmir Sejdiu që ka thënë se është tradhtuar nga ajo për çështjen e posteve pas zgjedhjeve të 6 tetorit.

Osmani ka deklaruar se ish-presidenti Sejdiu ka folur për tradhti pa pasur asnjë argument të vetëm.
“Fatmir Sejdiu nuk mund të flasë për tradhti në këtë mënyrë, pa treguar ku e kam tradhtuar, pa asnjë argument të vetëm, përkundrazi Fatmir Sejdiut kur të gjithë ja kanë kthyer shpinën, unë kam dalë e kam mbrojtë”, ka thënë ajo në TV Syri.

Kryetarja e Kuvendit ka thënë se vetë Sejdiu është tradhtuar nga presidenti Hashim Thaçi, mirëpo, ajo thotë se për këtë çështje nuk po flet ish’kreu i LDK’së.

“Në kohën kur është marrë vendimi për Gjykatën Kushtetuese, ai nuk thotë gjëra, unë akoma po e pres kohën kur ai është mashtruar nga Hashim Thaçi e kam parë më sytë e mi, pse nuk po del të e thotë. Z.Sejdiu më ka thënë a kam marrëveshje me Isa Mustafën për poste, unë i kam thënë jo, dhe ja kam treguar të vëretën”, ka thënë ai.

Loading...

Tjera nga rubrika

Shkoi i lirë në stacion, Policia nuk e ka ndalur Kadri Shalën kur hyri në Kosovë

Teleteksti.com

Pas ndalimit 48 orësh të Kadri Shalës, flet avokati i tij

Teleteksti.com

Aktakuza ndaj Thaҫit dhe marrëveshja me Serbinë, flet Borrell

Teleteksti.com

Pronari i kompanisë në të cilën u transferuan mbi 2 milionë euro të shtetit, ndalohet për 48 orë

Teleteksti.com

Katër të lënduar në një aksident trafiku në rrugën Prishtinë – Podujevë

Teleteksti.com

Vjen rrëfimi i ish-zëvendësministres që po lufton me koronavirusin

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë