Teleteksti
Sport

Ozil lëndohet dhe frikëson të gjithë, mësohet sa do të mbetet jashtë fushave ylli turk

ozil-lendohet-dhe-frikeson-te-gjithe,-mesohet-sa-do-te-mbetet-jashte-fushave-ylli-turk

Mesut Ozil ka kompletuar javë më parë transferimin tek gjiganti turk Fenerbahce.

Mesfushori turko-gjerman është pritur si mbret në Turqi, por ende nuk ka arritur ta gjejë formën e tij më të mirë.

E fati i keq i tij është se ai është lënduar sot në ndeshjen mes Fenerbahces dhe Antalyaspor që përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

Lojtari ishte në një aksion të skuadrës së tij, ku u lëndua dhe u dërgua me barel jashtë fushave.

Loading...

Lëndimi i tij solli frikë në Turqi, megjithatë nuk bëhet fjalë për një lëndimë që do ta mbajë me muaj jashtë fushave atë.

Lajmet e fundit që vijnë nga Turqia raportojnë se Ozil do të mbetet jashtë fushave së paku për katër javë.

Gjithsesi deri më tani klubi i Fenerbahces nuk ka dalë me ndonjë komunikatë për shtyp.

32-vjeçari është ylli më i madh i futbollit që ka zbarkuar në Superligën e Turqisë dhe ai aty po shihet si mbret.

Që nga transferimi i Ozilit te Fenerbahce, Superliga e Turqisë ka rritur shikushmërinë ndjeshëm në vedet tjera të Evropës dhe krejt kjo falë ndikimit të madh që ka mesfushori.

The post Ozil lëndohet dhe frikëson të gjithë, mësohet sa do të mbetet jashtë fushave ylli turk appeared first on Ballkani.info.

Tjera nga rubrika

A do ta arrijnë gjermanët përmbysjen e madhe – publikohen formacionet PSG-Bayern

Teleteksti

Dënohet gjyqtari që nuk e pranoi golin e rregullt të Ronaldos ndaj Serbisë

Teleteksti

Chelsea-Porto, formacionet e mundshme

Teleteksti

E jashtëzakonshme, Luka Donçiq ka aftësi edhe për futboll

Teleteksti

Ndeshje spektakolare, Sevilla triumfon ndaj Celtas

Teleteksti

Kombëtarja U17 arrin në Sofje

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë