Teleteksti
Bota/Rajoni

Paralajmëron OBSH: Të mos hiqen herët masat kufizuese

paralajmeron-obsh:-te-mos-hiqen-heret-masat-kufizuese

OBSH ka bërë një paralajmërim për të gjitha shtetet.

Ndërsa pandemia përshpejtohet në të gjithë botën, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të mërkurën që vendet nuk duhet të heqin masat e mbylljes dhe ato të kufizimit të lëvizjes shumë herët.

Loading...

“Për të ngadalësuar përhapjen e COVID-19, shumë vende po zbatojnë masa të paprecedenta, me një kosto domethënëse sociale dhe ekonomike”, tha Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, kreu i përgjithshëm i OBSH-së.

“Ne e kuptojmë që këto vende tani janë duke u përpjekur të vlerësojnë kur dhe si do të jenë në gjendje të lehtësojnë këto masa”, tha ai. “Gjëja e fundit që çdo vend ka nevojë është hapja e shkollave dhe e bizneseve, pasi vetëm sa do detyrohet t’ i mbyllë sërish për shkak të rishpërthimit të sëmundjes”, u shpreh ai.

“Sesa jetë të tjera të humbura do të ketë, do të përcaktohet nga vendimet dhe veprimet që ne ndërmarrim”, theksoi ai.

Loading...

Tjera nga rubrika

Edhe pesë mjekë dhe infermierë infektohen me koronavirus

Teleteksti

“Unë dija gjithçka”: Donald Trump tregon se pse në vazhdimësi minimizonte rrezikun nga coronavirusi

Teleteksti

Kinezët në panik, koronavirusi kthehet në Wuhan

Teleteksti

Rritje e frikshme e të vdekurve nga koronavirusi në Britani të Madhe

Teleteksti

Vdes nga koronavirusi ish-ministri serb

Teleteksti

Gjest i madh nga 90-vjeçarja me Coronavirus, refuzon ventilatorin: Jepjani një më të riu

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë