Teleteksti
Jetë

Parashikoi koronavirusin, flet aktori i këtij filmi

parashikoi-koronavirusin,-flet-aktori-i-ketij-filmi

Flet aktori i filmit që parashikoi koronavirusin, thotë se isha i përgatitur për pandeminë.

Me siguri e keni parë filmin Cotagion, skenat e të cilit po i përjetojmë sot në realitet prej Covid-19.

Një prej aktorëve të filmit të famshëm të Hollyëood, Jude Laë foli për për historinë e një virusi vdekjeprurës.

Aktori i njohur u pyet në lidhje me faktin se kaq shumë njerëz i janë drejtuar filmit “Contagion” mes një pandemie, dhe ai u shpreh kështu:

Loading...

“Më duket pak e çuditshme që të gjithë u kthyen për të parë filmin, në mes të asaj që po ndodhte vërtet”, i tha drejtuesit të emisionit. “Ju mjafton të ndizni lajmet, nuk keni nevojë të shihni filmin.”

Aktori tha se ishte i përgatitur për këtë pandemi, që prej 10 vitesh, pra, që prej publikimit të filmit. “Nëse jam i sinqertë, një nga kujtimet ose përvojat më ndikuese në atë film ishin mjekët dhe virologët që po na këshillonin,” tha ai.

Tjera nga rubrika

Në vjeshtë, paralajmërohet rritja e numrit të të vdekurve nga koronavirusi

Teleteksti

Kjo është historia e 28-vjeçares që lindi fëmijën e parë derisa ishte në mes të provimit

Teleteksti

10 për qind e popullsisë së botës mund të jenë infektuar me koronavirus

Teleteksti

A mund të infektohemi dy herë nga COVID-19? Flasin ekspertët

Teleteksti

E dhimbshme: Ndërron jetë 21-vjeçarja, raftet e një supermarketi bien mbi njëri-tjetrin

Teleteksti

Alarmojnë ekspertët: Vala e dytë po vjen më shpejt seç e kishim menduar

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë

Parashikoi koronavirusin, flet aktori i këtij filmi

nga Teleteksti koha e leximit: 1 min