Teleteksti
Lajme

Partia e Bexhet Pacollit mbështet rrëzimin e Qeverisë Hoti

partia-e-bexhet-pacollit-mbeshtet-rrezimin-e-qeverise-hoti

AKR mbështet rrëzimin e Qeverisë Hoti.

Aleanca Kosova e Re ka shprehur mbështetje për rrëzimin e Qeverisë Hoti.

Naim Murseli, këshilltari i kryetarit të AKR-së Behgjet Pacolli, përmes një postimi në Facebook ka thënë se “kjo qeveri ka humbur besueshmërinë e saj”.

“Vetëm një opozitë e bashkuar mund të hapë rrugë zgjedhjeve të reja në Kosovë. Kjo qeveri tani ka humbur besueshmërinë e saj dhe qytetarët po presin me padurim një të re për të marrë detyrën. Në këtë situatë asnjë President i ri nuk do të mund të zgjidhet pa vullnetin e opozitës. AKR do të mbështesë rrëzimin e kësaj qeverie”, ka shkruar ai.

Loading...

AKR-ja ka dy deputetë në Kuvendin e Kosovës, Behgjet Pacollin dhe Mirlinda Sopin.

Lëvizja Vetëvendosje ka kohë që ka nisur grumbullimin e nënshkrimeve për mocionin për rrëzimin e Qeverisë. Partia tjetër e madhe opozitare, Partia Demokratike e Kosovës, është shprehur se nuk e nënshkruan mocionin për rrëzim të Qeverisë Hoti, por do ta votojë sapo të jetë në Kuvend. Për të shkuar në Kuvend mocioni, duhen 40 nënshkrime.

Avdullah Hoti ishte bërë kryeministër edhe me dy votat e AKR-së.

Tjera nga rubrika

E dhimbshme, nëna e Klodianit tregon se si i kumtua lajmi në orën 4 të mëngjesit për vdekjen e të birit

Teleteksti.com

Haradinaj i pikëlluar për vdekjen mjekut kosovar: I shëroi plagët e luftëtarëve të UÇK-së

Teleteksti.com

Përleshje në grup në Fushë Kosovë – shtatë të prangosur, një përfundon në spital

Teleteksti.com

Vdes nga koronavirusi mjeku kosovar

Teleteksti.com

Reagon Vjosa Osmani: Kontrata me Wiliam Walker nuk është shkëputur por skadon këtë muaj

Teleteksti.com

Deputeti i AAK-së: PDK nëse do të qëndrojë në opozitë mos ta kërkojë ta ketë presidentin

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë