Teleteksti
Lajme

Pesë pacientë në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

pese-paciente-ne-gjendje-te-rende-ne-spitalin-e-pejes

Në Pejë po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, pesë prej tyre në gjendje më të rëndë.

Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre pesë janë në gjendje më të rëndë.

Në njoftim bëhet e ditur se 1 pacientë është në respirator dhe 17 pacientë janë në oksigjeno-terapi.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 198 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, ndërsa 13 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtejmë.

Loading...

Po ashtu, gjatë orëve të fundit në këtë spital janë kryer tri lindje, dy normale dhe një me prerje cezariane. Janë lindur tri foshnje, dy të gjinisë mashkullore dhe një të gjinisë femërore.

217 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 2,917 analiza.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 121 shërbime Radiologjike, dhe prej tyre 85 Rëntgenë, 22 EHO dhe 14 CT-ja.

Tjera nga rubrika

Ministri i Brendshëm disa orë para aksionit në Karaçevë: Kurti e pengoi aksionin në Karaçevë

Teleteksti.com

Cili ishte reagimi i Presidentit Thaҫi për aksionin e Njësisë Speciale të Kosovës në Karaçevë?

Teleteksti.com

Përfundon aksioni i Njësisë Speciale në Karaçevë, 17 policë të prangosur

Teleteksti.com

Pas aksionit të Njësisë Speciale në Karaçevë, Agim Veliut i jepet ky epitet

Teleteksti.com

Kryetari i Kamenicës në vendin e ngjarjes gjatë aksionit të Policisë në Karaçevë

Teleteksti.com

Rrahje mes disa personave në kryeqytet, dalin pamje nga vendi i ngjarjes

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë