Teleteksti
Lajme

Polici plagosi dy qytetarë në Dragash, dalin detaje të reja

polici-plagosi-dy-qytetare-ne-dragash,-dalin-detaje-te-reja

Dalin detaje të reja për policin që plagosi dy qytetarë në Dragash.

Një zyrtar policor ka plagosur dy qytetarë në Dragash, pas një mosmarrëveshje që ndodhi mes tyre.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj ka thënë se qytetarët janë jashtë rrezikut për jetë ndërsa zyrtari policor është suspenduar nga puna.

“Rreth orës 16:40 në fshatin Glloboçicë të Dragashit pas një mosmarrëveshje që ka pasur një zyrtar policor, i cili ka qenë jashtë detyrës zyrtare, ka përdorur armën e zjarrit dhe si pasojë ka plagosur dy qytetarë. Pas trajtimit mjekësor është vërtetuar se të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetë. Zyrtari policor është ndaluar dhe është suspenduar menjeherë”, tha Osmanollaj.

Loading...

Tjera nga rubrika

Selmanaj godet Osmanin: Personi që shante liderin e parties u bë kandidat për kryeministër

Teleteksti.com

Ja kujt mund t’i konfiskohet pasuria me ligjin e ri

Teleteksti.com

Presidentja thotë se s’mund të prioritizohet dialogu me Serbinë kur nuk sigurohen vaksinat për qytetarët e Kosovës

Teleteksti.com

Donika Gërvalla në KS: Populli votoi për t’u çliruar nga krimi dhe korrupsioni

Teleteksti.com

Detaje shokuese, si e privoi nga jeta tropojani dhëndrin në Gjakovë

Teleteksti.com

Këto janë të gjitha vendimet që mori Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë