Teleteksti
Teleteksti TV

Prej tani Messenger ju tregon nëse dikush e bën ‘screenshot’ bisedën

prej-tani-messenger-ju-tregon-nese-dikush-e-ben-‘screenshot’-biseden

Nganjëherë një mesazh mund të jetë thjesht spontan – diçka që doni ta thoni një moment pa u brengosur se do të qëndrojë aty. Kjo duket të jetë arsyeja pse Messenger ka prezantuar sot edhe për përdoruesit në Kosovë, mënyrën e zhdukjes së mesazheve.

Si funksionon? Shumë thjeshtë – mesazhet zhduken pasi i shihni dhe dilni nga biseda. Për ta aktivizuar këtë funksion, thjeshtë hyni në një bisedë, rrëshqisni lartë dhe ja, keni aktivizuar metodën e zhdukjes, shkruan Lajmi.net.

Për ta deaktivizuar këtë funksion, thjeshtë rrëshqisni përsëri lartë dhe do të ktheheni në bisedë të rregullt. Kjo është e tëra! Përveç kësaj, Messenger tani ju njofton nëse dikush e ka bërë “screenshot” bisedën. /Lajmi.net

 

Tjera nga rubrika

Në këto vende, telefoni ju lajmëron kur keni pranë dikë me Covid-19

Teleteksti

BMW kundër Audi në borë, shikoni cila fiton

Teleteksti

A e dini sa kushton prodhimi i një iPhone 12?

Teleteksti

Shteti që po teston pacientët për COVID-19 me robot

Teleteksti

“Bisha” më të cilën do të udhëtojë presidenti amerikan, mund të përballojë çfarëdo sulmi

Teleteksti

​Telefoni i parë që lahet me sapun dhe zbardhues

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë