Teleteksti
Lajme

Rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna të Kosovës

rastet-e-reja-me-koronavirus-jane-nga-keto-komuna-te-kosoves

564 është numri i të infektuarve me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë.

Numri total i rasteve pozitive është 71.908 raste, përcjell ORAinfo.

IKSHPK-ja njofton se rastet e ditës së sotme janë nga gjithsej 27 komuna të Kosovës.

“Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 228 raste, Prizren 37 raste, Gjakovë 36 raste, Mitrovicë 33 raste, Vushtrri 30 raste, Gjilan 29 raste, Kamenicë 23 raste, Fushë-Kosovë 21 raste, Lipjan 14 raste, Pejë 13 raste, Rahovec 11 raste, Viti 11 raste, Podujevë 10 raste, Suharekë 10 raste, Ferizaj 9 raste, Obiliq 8 raste, Klinë 6 raste, Skenderaj 6 raste, Kaçanik 5 raste, Deçan 4 raste, Dragash 4 raste, Istog 4 raste, Shtime 4 raste, Graçanicë 3 raste, Malishevë 3 raste dhe me nga një rast komunat Novobërdë dhe Shtërpcë”- thuhet në njoftimin e Institutit./ORAinfo/

Loading...

Komunat dhe vendbanimet e rasteve të reja me Covid-19:

Tjera nga rubrika

Ja kujt mund t’i konfiskohet pasuria me ligjin e ri

Teleteksti.com

Presidentja thotë se s’mund të prioritizohet dialogu me Serbinë kur nuk sigurohen vaksinat për qytetarët e Kosovës

Teleteksti.com

Donika Gërvalla në KS: Populli votoi për t’u çliruar nga krimi dhe korrupsioni

Teleteksti.com

Detaje shokuese, si e privoi nga jeta tropojani dhëndrin në Gjakovë

Teleteksti.com

Këto janë të gjitha vendimet që mori Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme

Teleteksti.com

Mbi 1 mijë të shëruar nga COVID-19 brenda një dite në Kosovë

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë