Teleteksti
Sport

Real Madridi fiton me përmbysje ndaj Elches

real-madridi-fiton-me-permbysje-ndaj-elches

Sot, “Los Blancos” treguan fytrën e kampionit teksa fituan me përmbysje 2:1 ndaj Elches në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në La Liga.

Calvo realizoi golin e parë në këtë ndeshje në minutën e 61-të, pas një goditje të fuqishme me kokë.

Këtij goli iu kundërpërgjigj Karim Benzema në minutën e 73-të duke e barazuar rezultatin.

Krejt në fund, Benzema shënoi sërish dhe ia siguroi Real Madridit tri pikë të arta.

Loading...

Me këtë fitore, Real Madridi shkon në kuotën e 57 pikëve në vendin e dytë, pesë më pak se Atletico Madridi dhe një më shumë se Barcelona, të cilat kanë nga një ndeshje më pak të zhvilluar.

The post Real Madridi fiton me përmbysje ndaj Elches appeared first on Ballkani.info.