Teleteksti
Sport

Ronaldinho zgjedh formacionin më e ëndrrave në Ligën e Kampionëve, lë jashtë yllin e madh

ronaldinho-zgjedh-formacionin-me-e-endrrave-ne-ligen-e-kampioneve,-le-jashte-yllin-e-madh

Ronaldinho zgjedh formacionin e ëndrrave në Ligën e Kampionëve, lë jashtë CR7.

Legjenda braziliane, Ronaldinho ka zgjedhur 11 lojtarët më të mirë që kanë luajtur në Ligën e Kampionëve, duke formuar një formacion ëndrrash.

Loading...

Ronaldinho ka festuar ditëlindjen e tij të 40-të para disa ditësh.

Kjo ditëlindje e ka gjetur atë në burg shkaku i pasaportave të falsifikuara të shtetit të Paraguait.
Megjithatë, kjo nuk e ka ndaluar atë të formojë formacionin e ëndrrave me lojtarët që kanë luajtur në Ligën e Kampionëve, përcjell Telegrafi.

Në portë, Ronaldinho ka zgjedhur italianin Gianluigi Buffon, ndërsa mbrojtja formohet nga: Cafu, Paolo Maldini, John Terry dhe Roberto Carlos.

Në mesfushë, legjenda braziliane ka zgjedhur dyshen Clude Makelele dhe Frank Lampard, ndërsa para tyre bashkëkombësin Leite Kaka.

Sulmi i Ronaldinhos përbëhet nga Lionel Messi në të djathtë, Thierry Henry në ta majtë dhe fenomeni Ronaldo në qendër të sulmi.

Befasia e madhe e këtij formacioni është se Ronaldinho ka vendosur të lë jashtë yllin e Juventusit, Cristiano Ronaldo, i cili ka të fituar pesë trofe të kësaj gare.

Loading...

Tjera nga rubrika

Gjiganti anglez heq dorë nga transferimi i Coutinhos

Teleteksti

Pronarët e Milanit janë zhgënjyer nga Maldini, këto janë dy arsye kryesore

Teleteksti

Liverpool e rrëmben yllin e madh nga Barcelona

Teleteksti

Caktohen datat për ndeshjet Juventus-Milan dhe Inter-Napoli

Teleteksti

Çka po ndodh me Milot Rashicën, ja me çfarë note u vlerësua për paraqitjen kundër Eintracht Frankfurt.

Teleteksti

Werderi i Rashicës fundoset nga Frankfurti, mbijetesa në Bundesligë gjithnjë e më e paarritshme

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë