Teleteksti
Sport

Ronaldo arrin shifrën e 25 golave për edicionin e 14-të rresht

ronaldo-arrin-shifren-e-25-golave-per-edicionin-e-14-te-rresht

Me dy golat e shënuar të hënën mbrëma në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Crotones, superylli portugez, Cristiano Ronaldo ka arritur një shifër të veçantë. Për edicionin e 14-të rresht ai ka shënuar 25 apo më shumë gola, raporton “goal.com”.

Në edicionin 2007/08, Ronaldo kishte shënuar 42 gola. Vazhdoi me 26, 33, 53, 60, 55, 51, 61, 51, 42, 44, 28 e 37. Tani i ka 25 gola, ndërsa deri në fund të edicionit 2020/2021 ka edhe shumë ndeshje.

36-vjeçari këtë edicion i ka 18 gola në Serie A, katër në Ligën e Kampionëve, dy në Kupën e Italisë dhe një për Superkupë.

Ronaldo tashmë ka shënuar ndaj të gjitha skuadrave në Serie A. Është golashënuesi më i mirë në Serie A këtë edicion. Shifrën e 18 golave e ka arritur në 19 ndeshje.

Loading...

The post Ronaldo arrin shifrën e 25 golave për edicionin e 14-të rresht appeared first on Ballkani.info.

Tjera nga rubrika

Shala prezantohet te Stabaeku

Teleteksti

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Teleteksti

Ibra e Mihajloviç “vjedhin” skenën e Sanremos, zbulojnë detaje interesante

Teleteksti

Khabib zbulon frikën më të madhe që Ronaldo ka për Cristiano Junior

Teleteksti

Ozil lëndohet dhe frikëson të gjithë, mësohet sa do të mbetet jashtë fushave ylli turk

Teleteksti

Skitari Albin Tahiri fiton normë olimpike

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë