Teleteksti
Sport

Ronaldo deklarohet pas golit nga gjuajtja e lirë

ronaldo-deklarohet-pas-golit-nga-gjuajtja-e-lire

Ronaldo ka shënuar sot një gol nga gjuajtja e lirë.

Cristiano Ronaldo ka shënuar sot golin e parë nga gjuajtja e lirë në Serie A.

Loading...

Ylli portugez i Juventus vite më parë ishte nga ekzekutuesit më të mirë të gjuajtjeve të lira, por së fundmi ka humbur efikasitetin.

Që nga transferimi te Juventus, Ronaldo nuk kishte shënuar gol nga gjuajtja e lirë në Serie A, por sot e bëri një gjë të tillë. Ky gol duket se i nevojitej shumë lojtarit.

“Unë vërtetë kisha nevojë për atë gol nga gjuajtja e lirë, që të mund të ktheja vetbesimin”, ka thënë Ronaldo për ‘Sky Sport Italia”, transmeton lajmi.

“Ne e dinim se do të ishte ndeshje e vështirë, por ne punuam shumë, fituam dhe tani jemi duke vendosur presion mbi Lazion. Ne kemi arritur objektivin sot”, ka shtuar pesë herë lojtari më i mirë në botë.

Kujtojmë se Ronaldo shënoi gol nga gjuajtja e lirë pas 43 tentimeve të parealizuara.

Loading...

Tjera nga rubrika

“Muriqi në Lazio, punë e kryer”

Teleteksti

Mësohet data kur do të luhet gjysmëfinalja PSG-Leipzig

Teleteksti

Leipzig në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Teleteksti

Willian – Arsenal, ja kur do të ndodhë zyrtarizimi

Teleteksti

U kry, Rodriguez arrin marrëveshje me këtë skuadër

Teleteksti

Juventus po largon dy yjet e skuadrës

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë