Teleteksti
Lajme

Rrëfimi prekës i babait nga Qirezi: Mu shterën lotët nga dhimbja për katër fëmijët

rrefimi-prekes-i-babait-nga-qirezi:-mu-shteren-lotet-nga-dhimbja-per-kater-femijet

Rrëfimi i babait nga Qirezi.

Sheremet Sejdiu qe 22 vjet po pret drejtësi për katër djemtë e privuar nga jeta nga regjimi serb. Derisa thotë se i janë shterur lotët mbetet me shpresën se një ditë drejtësia do të triumfojë. Masakra në fshatin Qirez prej nga vjen Sejdiu, në aktakuzën e Speciales u quajt sulm dhe jo masakër.

Pak ditë para se të bëheshin 22 vjet nga privimi nga jeta e djemve të saj, vdiq nëna Adibe. Ajo i pa me sy forcat serbe duke ia privuan djemtë.

Tani babai i Beqir, Nazmi, Bedri e Bekim Sejdiut rrëfehet për zhgënjimin në drejtësi përderisa thotë se cdo natë lutet që kriminelët serbë që ia privuan nga jeta fëmijët të marrin dënimin e merituar.

Loading...

Sheremet Sejdiu thotë se forcave serbe nuk iu mjaftoi privimi nga jeta e katër djemve por edhe i rrahën gratë dhe fëmijët.

Ai thotë se arrestimi i ish-krerëve të UCK-së e ka lënduar.

Sipas tij kjo është padrejtësi sërish ndaj djemve të tij dhe gjithë të privuarve nga jeta dhe të masakruarve e viktimave të serb.

Ai thotë se do të vdes me zhgënjimin dhe lëndimin se kriminelët serbë nuk u dënuan.

Tjera nga rubrika

Selmanaj të trajtohet njëjtë si Jabllanoviqi, kjo është kërkesa e deputetet së VV-së

Teleteksti.com

Kosova furnizohet me pajisje mjekësore për menaxhimin e koronavirusit

Teleteksti.com

Hoti: Këngëtari Ismet Peja ka hyrë në historinë artistike të Kosovës

Teleteksti.com

Zbulohen detaje shokuese nga ‘rrëmbimi’ i 28 vjeçarit nga Malisheva

Teleteksti.com

12 të vdekur dhe 645 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Teleteksti.com

ShSKUK pezullon tenderin për furnizimin e spitaleve me oksigjen në Kosovë

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë