Teleteksti
Lajme

Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë, preken nga koronvirusi edhe dy gardianë

rritet-numri-i-te-prekurve-me-koronavirus-ne-kosove,-preken-nga-koronvirusi-edhe-dy-gardiane

Preken nga koronvirusi edhe dy gardianë të burgut në Mitrovicën e Veriut.

Dy gardian të Qendrës së Paraburgimit të Mitrovicës së Veriut janë infektuar me koronavirus.

Loading...

Lajmin për Gazetën Insajderin e ka konfirmuar zëdhënësi i SHKK-së, Florent Gashi.

Sipas Gashit dy gardianët e prekur me coronavirus janë serb të cilët kishin marrë pjesë në një dasmë.

“Po jane te prekur me covid 19 dy gardian te nacionalitetit serb. Me Rekomandim të Departamentit Shëndetësor të Burgjeve, IKSHPK ka kryera analizë për 10 nga 31 zyrtarë korrektues të Qendrës së Paraburgimit në Mitrovicë, me ç`rast kanë rezultuar pozitiv vetëm dy zyrtarë korrektues. Të njëjtit janë liruar nga detyra për tu vendosur në vetë-karantinë. Analizat do të vazhdojnë edhe për pjesën tjetwër”, ka thënë Gashi.

Loading...

Tjera nga rubrika

As Albulena Haxhiu nuk ia dorëzon detyrën ministrit të ri të Drejtësisë

Teleteksti.com

Isa Mustafa godet Kurin dhe Osmanin: U bashkërenduan për të bojkotuar Hotin, por nuk u bëri punë

Teleteksti.com

Nis mbledhja e parë e Qeverisë së re, Hoti: I besojë këtij ekipi dhe programit qeverisës

Teleteksti.com

Kjo është agjenda e ditës së parë e kryeministrit Hoti

Teleteksti.com

I jepet lamtumira e fundit 18 vjeçarit qe vdiq një aksidenti në vendin e punës në Zvicër

Teleteksti.com

Avdullah Hoti, zyrtarisht merr detyrën e kryeministrit – ja kush ja dorëzoi detyrën

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë