Teleteksti
Bota/Rajoni

Sa për qind e popullsisë duhet të infektohet që të zhduket koronavirusi?- Tregon OBSH

sa-per-qind-e-popullsise-duhet-te-infektohet-qe-te-zhduket-koronavirusi?-tregon-obsh

OBSH tregon sa për qind e popullsisë duhet të infektohet që të zhduket koronavirusi.

OBSH ka bërë të ditur se duhet që 60 – 70% e popullatës të kenë imunitet ndaj koronavirusit që të ulet numri i infektimeve.

Katherine O’Brian, drejtoresha për vaksinat në OBSH, ka deklaruar se kjo shkallë e imunitetit është e bazuar tek disa studime.
Ajo ka theksuar se shkalla aktuale e nevojshme e imunizimit do të bëhet më e qartë kur të ketë të tjera të dhëna rreth vaksinave kundër Covid-19.

Gjithashtu, ajo ka deklaruar se sfidë mbeten personat asimptomatikë, të cilët mund të shfaqin probleme ndaj vaksinës.

Loading...

Gjatë këtyre ditëve të fundit, kompanitë farmaceutike Moderna, AstraZeneca, Pfizer dhe BioNTech kanë dhënë rezultate premtuese për vaksinat që kanë zhvilluar kundër Covid-19.

Tjera nga rubrika

Rama deklarohet për privimin nga jeta të 25-vjeçarit: E pafalshme, por nuk ka lidhje me policinë

Teleteksti

Flasin mjekët, thonë se Moska zyrtare po i detyron që ta marrin vaksinën ruse kundër koronavirusit

Teleteksti

35-vjeçarja tregon për efektet e koronavirusit 9 muaj pas infektimit: Ka ditë që nuk marr dot frymë!

Teleteksti

Një test gjaku mund të tregojë nëse një i infektuar me koronavirus do të mbijetojë apo jo

Teleteksti

“Janari do të jetë i tmerrshëm”

Teleteksti

Vaksina e parë për koronavirus jepet në Mbretërinë e Bashkuar, fillohet nga një 90-vjeçare

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë