Teleteksti
Lajme

Sërish rekord i rasteve në Maqedoni, 24 të vdekur dhe 1 mijë e 112 të infektuar

serish-rekord-i-rasteve-ne-maqedoni,-24-te-vdekur-dhe-1-mije-e-112-te-infektuar

24 të vdekur dhe 1.112 të infektuar sot në Maqedoninë e Veriut.

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 2.553 teste të dyshuara për COVID-19, prej tyre pozitivë me koronavirus kanë rezultuar 1.112 persona, 24 persona kanë vdekur dhe 709 janë shëruar.

Rastet e reja janë regjistruar në Shkup – 321, Kumanovë – 69, Tetovë – 79, Prilep-77, Manastir – 65, Gostivar – 60, Koçani – 44, Berovë – 23 etj.

Katër viktima janë nga Shkupi (të moshës 76, 62, 67 dhe 70-vjeç), një nga Kumanova (64 ), një nga Shtipi (87), tre nga Prilepi (69, 45 dhe 79), dy nga Tetova (41, 65), dy nga Velesi (81, 61), 5 nga Manastiri (70, 91, 48, 60 dhe 73-vjeç), një nga Ohri (89), një nga Kriva Pallanka (47), një nga Krusheva (60), një nga Koçani (41), një nga Makedonski Brodi (40) dhe një pacient nga Vinica (66-vjeçar). Të gjithë pacientët kanë ndërruar jetë në kushte shtëpiake.

Loading...

Që nga shpërthimi i epidemisë me koronavirus në Maqedoninë Veriore janë konfirmuar 54.743 raste, prej tyre 1.511 kanë vdekur, 32.366 janë shëruar, ndërsa janë 20.866 raste aktive./AlsatM

Tjera nga rubrika

Selmanaj të trajtohet njëjtë si Jabllanoviqi, kjo është kërkesa e deputetet së VV-së

Teleteksti.com

Kosova furnizohet me pajisje mjekësore për menaxhimin e koronavirusit

Teleteksti.com

Hoti: Këngëtari Ismet Peja ka hyrë në historinë artistike të Kosovës

Teleteksti.com

Zbulohen detaje shokuese nga ‘rrëmbimi’ i 28 vjeçarit nga Malisheva

Teleteksti.com

12 të vdekur dhe 645 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Teleteksti.com

ShSKUK pezullon tenderin për furnizimin e spitaleve me oksigjen në Kosovë

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë