Teleteksti
Lajme

Sfarqa: Gazetari kosovar ka vdekur nga koronavirus

sfarqa:-gazetari-kosovar-ka-vdekur-nga-koronavirus

Sot ka ndërruar jetë gazetari i njohur kosovar, Musli Berisha.

Lajmin fillimisht e ka publikuar RTV Tema, por ka reaguar edhe kreu i Degës së LDK’së atje, Muharrem Sfarqa, i cili ka shprehur dhimbjen e tij për vdekjen e Berishës, derisa ka treguar se ai s’ka mundur t’i mbijetojë dot virusit COVID-19.

Loading...

Lexo Edhe:
Rrëfimi prekës i nënës nga Prishtina: 4 fëmijë i kam, me 4 euro kthehem në shtëpi
“Me kot u munduan edhe mjekët Ferizajas (Dr. Fatbardh Ramadani, Dr. Nehat Baftiu e Dr. Imri Jashari) e më gjërë, e në veçanti Drejtori i QSKUK-së Dr. Valbon Krasniqi, që të i’a rikuperonin dëmet që i kishte shkaktuar virusi Covid- 19”, ka shkruar Sfarqa.

Njofitmi i plotë:

Lamtumirë miku im – Musli Berisha!

Lajm shumë i rëndë, tronditës e shumë pikëllues, lajmi për shuarjen e mikut tim të ngushtë Musli Berishës, njeriut me të cilin njohjen e lidhjen shoqërore e filluam nga bankat e shkollës fillore për të mos e shkëputur asnjëherë.

Në studime ishim po ashtu bashkë, madje edhe shok grupi. E pata edhe këshilltarin më të mirë të Kabinetit, gjatë kohës sa isha Kryetar i Komunës së Ferizajt.

U ndihmuam reciprokisht.

E motivova shumë që të realizohej në fushën e letërsisë, aty ku ishte me plotë ide e talent të jashtëzakonshëm, pasi tashmë në gazetarinë e publicistikën Ferizajase ishte modeli vetë.

I gëzohesha çdo vepre që botonte, disa prej të cilave i lexova në formë dorëshkrimi.

Në njërën nga bisedat e fundit, në vend se të fliste për shëndetin që po e dobësonte më foli me një humor të papërshkrueshëm për pengun që po i mbetet, i papërfunduar një libër i ri, dhe vetë e tha, që askush nuk vdes pa i mbetur diçka peng.

I dashur, i ndersëm, human dhe intelektual i përmasave të mëdha, por i heshtur e pa bujë ishte në jetë. Ashtu edhe iku prej saj, sado që kishte edhe shumë për të dhënë.

Me kot u munduan edhe mjekët Ferizajas (Dr. Fatbardh Ramadani, Dr. Nehat Baftiu e Dr. Imri Jashari) e më gjërë, e në veçanti Drejtori i QSKUK-së Dr. Valbon Krasniqi, që të i’a rikuperonin dëmet që i kishte shkaktuar virusi Covid- 19.

Do të kujtohet gjithmonë jeta dhe vepra e tij.

Ngushëllime familjes, miqëve, shokëve, kolegëve dhe të gjithë atyre që e njohën.

Lamtumirë Musë.

Pusho në paqe!

Loading...

Tjera nga rubrika

Kryetari i SBASHK-ut: Mësimi do të ndërpritet nëse situata me Covid-19 përshkallëzohet

Teleteksti.com

Gjashtë muaj luftë me pandeminë, mjekët në Kosovë të stërlodhur

Teleteksti.com

Mjeku Bajgora: Emërgjenca e stërngarkuar, po pranojmë 200-230 raste në ditë

Teleteksti.com

Kuvendi nesër mban seancë, shqyrtohet projektligji për pandeminë dhe për rimëkëmbjen ekonomike

Teleteksti.com

OVL e UÇK’së: LDK e VV të njëjtë si Lista Serbe

Teleteksti.com

Kur dalin pagesat e qirasë për biznese? Flet ministrja Bajrami

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë