Teleteksti
Sport

Shala prezantohet te Stabaeku

shala-prezantohet-te-stabaeku

Mesfushori i Kosovës, Herolind Shala këtë vit do të jetë pjesë e skuadrës elitare të Norvegjisë, Stabaek.

Shala të premten është zyrtarizuar te Stabaeku, ekip të cilit iu bashkua si futbollist i lirë dhe firmosi kontratë njëvjeçare.

Edicioni i ri në Superligën e Norvegjisë do të nisë në fillim të muajit prill kurse Shala ka thënë se me padurim pret të paraqitet me fanellën e ekipit të ri.

28-vjeçari në edicionin e shkuar ishte pjesë e skuadrës tjetër norvegjeze, Valerenga.

Loading...

Ai karrierë ka bërë edhe te Starti, Lyngby, Kasimpasha, Slovan Libereci, Sparta e Pragës, Oddi e Nottoddeni. Ka edhe 23 ndeshje me Përfaqësuesen e Kosovës.

The post Shala prezantohet te Stabaeku appeared first on Ballkani.info.

Tjera nga rubrika

Turqi – futbollistët ndalin lojën, bëjnë iftar e më pas e vazhdojnë

Teleteksti

A do ta arrijnë gjermanët përmbysjen e madhe – publikohen formacionet PSG-Bayern

Teleteksti

Dënohet gjyqtari që nuk e pranoi golin e rregullt të Ronaldos ndaj Serbisë

Teleteksti

Chelsea-Porto, formacionet e mundshme

Teleteksti

E jashtëzakonshme, Luka Donçiq ka aftësi edhe për futboll

Teleteksti

Ndeshje spektakolare, Sevilla triumfon ndaj Celtas

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë