Teleteksti
Lajme

Shefja e kabinetit të Avdullah Hotit s’arrin të bëhet deputete, mori shumë pak vota

shefja-e-kabinetit-te-avdullah-hotit-s’arrin-te-behet-deputete,-mori-shume-pak-vota

KQZ dje ka publikuar rezultatet e të gjithë kandidatëve që garuan për Kuvendin e Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Pjesë e listës së LDK-së ishte edhe Shefja e kabinetit të Avdullah Hotiti, Ardita Dushi.

Ajo ishte kandidate me numrin 9-të. Përkundër që ishte e ngritur shumë lart në listë, Dushi dështoi të siguroi votat e mjaftueshme për t’u bërë deputete, transmeton Indeksonline.

Nga rezultatet e publikuara nga KQZ, Dushi ka marr vetë 1904 vota që s’ishin të mjaftueshme që ajo të bëhet deputete.

Loading...

Tjera nga rubrika

Ja kujt mund t’i konfiskohet pasuria me ligjin e ri

Teleteksti.com

Presidentja thotë se s’mund të prioritizohet dialogu me Serbinë kur nuk sigurohen vaksinat për qytetarët e Kosovës

Teleteksti.com

Donika Gërvalla në KS: Populli votoi për t’u çliruar nga krimi dhe korrupsioni

Teleteksti.com

Detaje shokuese, si e privoi nga jeta tropojani dhëndrin në Gjakovë

Teleteksti.com

Këto janë të gjitha vendimet që mori Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme

Teleteksti.com

Mbi 1 mijë të shëruar nga COVID-19 brenda një dite në Kosovë

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë