Teleteksti
Sport

Shkaku i koronavirusit, FIFA merr një vendim që nuk e priste askush

shkaku-i-koronavirusit,-fifa-merr-nje-vendim-qe-nuk-e-priste-askush

Për shkak të koronavirusit janë shtyrë e anuluar aktivitete të ndryshme sportive.

FIFA është duke menduar t’i ndryshojë datat e afatit kalimtar të lojtarëve të kësaj vere, pas përhapjes së pandemisë koronavirus.

Loading...

Organi qeverisës i futbollit botëror është duke e udhëhequr një grup punues për këtë çështje, por ende nuk ka arritur ndonjë vendim se a ta shtyjë apo ta zgjatë afatin kalimtar të verës.

Zyrtarët e futbollit evropian mbajtën bisedime të martën dhe ende shpresojnë se do të mundë t’i përfundojnë sezonet e ligave vendore deri më 30 qershor.

Bisedime janë mbajture edhe për ta ndryshuar apo jo rregulloren për kontratat e lojtarëve.

“Më 18 mars, Zyra e Këshillit të FIFA-s, vendosi ta themelojë një Grup Punues të Federatave të FIFA-s, si reagim ndaj Covid-19”, ka thënë një zyrtar i FIFA-s për Sky Sports.

“Ky Grup Punues do ta vlerësojë nevojën për ndryshime apo përjashtim të përkohshëm të Rregulloreve të FIFA-s për Statusin dhe Transferimin e Lojtarëve në mënyrë që t’i mbrojë lojtarët dhe klubet dhe për t’i përshtatur periudhat e regjistrimit të lojtarëve”, shtoi ai.

Loading...

Tjera nga rubrika

Januzaj i dashuruar në Man Unitedin: Ende është ekipi im i dytë

Teleteksti

Pothuajse zyrtare: Ja kur do të zhvillohen ndeshjet e Ligës së Kampionëve

Teleteksti

Juventusi me super transfer nga Real Madrid

Teleteksti

Milik – Milan, lajm bombë nga Italia

Teleteksti

UEFA me vendim të papritur për kampionatet!

Teleteksti

Dy faktorë të cilët e ‘detyruan’ Ibrahimoviç të vendos të largohet nga Milani

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë