Teleteksti
Bota/Rajoni

Shkon në 131 numri i viktimave nga koronavirusi në Turqi

shkon-ne-131-numri-i-viktimave-nga-koronavirusi-ne-turqi

Ka shkuar në 131 numri i viktimave nga koronavirusi në Turqi.

Të paktën 23 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi i ri në Turqi në 24 orët e fundit, ku numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 131, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Loading...

”Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirusin është rritur në 9 217, pasi 1 815 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin vetëm në 24 orët e fundit, deklaroi Ministria e Shëndetësisë.

Ndërkohë, gjithsej 105 pacientë janë shëruar dhe kanë lënë spitalet që nga fillimi i epidemisë, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, të cilat treguan se 568 pacientë janë duke u trajtuar në njësitë e kujdesit intensiv.

Po ashtu, në 24 orët e kaluara janë kryer 9 982 teste, dhe e çojnë numrin e përgjithshëm të testimeve të kryera deri më tani ka arritur në 65 446.

Loading...

Tjera nga rubrika

Autopsia e re: Floyd vdiq nga sulmi në zemër, gjithashtu kishte coronavirus

Teleteksti

Maqedonia e Veriut regjistron 67 raste të reja me koronavirus

Teleteksti

Mali i Zi shpall fundin e koronavirusit

Teleteksti

OBSH jep lajmin e rëndësishëm në lidhje me vaksinën kundër koronavirusit

Teleteksti

Shteti me më së shumti myslimanë në botë anulon haxhillëkun për sivjet

Teleteksti

Vuçiq e quan politik vendimin e Malit të Zi hapjen e kufijve

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë