Teleteksti
Vip/Kultura

Shkurtën e ka mërzitur shumë vdekja e Lezes, do t’iu përlot me fjalët e saj

shkurten-e-ka-merzitur-shume-vdekja-e-lezes,-do-t’iu-perlot-me-fjalet-e-saj

Sot ndërroi jetë aktorja e madhe, Leze Qena.

Shkurte Fejza i ka shkruar disa fjalë për Leze Qenën.

Loading...

Këngëtarja shqiptare, Shkurte Fejza e ka kujtuar ikonën e kinematografisë kosovare, Leze Qena.

Sipas saj ajo ka vdekr vetëm fizikisht dhe gjithmonë do të mbetet në mendjet dhe zemrat tona.

“Na iku edhe një artiste e madhe e skenës tonë, iku vetem fizikisht por do të mbetet gjithëmon në mendjet dhe zemrat tona dhe të shumë gjeneratave që do të vin pas neve. Do të na mbetet në kujtesën tonë arti i saj, shpirti i saj i bardhë dhe zemra e madhe e kësaj artisteje shumë të madhe.. Pusho e qetë Leze Qena artiste ikonë e skenës shqiptare.”, ka shkruar Shkurte Fejza pranë postimit të një fotografie ku shihet pranë Leze Qenës.

Loading...

Tjera nga rubrika

Roberti bie pre e mashtrimit me 1 prill, ja çka i ndodhi gjatë qëndrimit në karantinë

Teleteksti

Të gjithë në izolim, por shikoni nga cili vend i bukur lajmërohet reja e Afrim Muçiqit

Teleteksti

Ermal Fejzullahu flet nga ‘karantina’ e tij në Brezovicë: Durim edhe pak, do bëhet mirë për gjithë njerëzimin

Teleteksti

Egzona nostalgjike, kujton momentin kur ishte shtatzënë

Teleteksti

Morena Taraku befasohet nga miqtë për ditëlindjen e 27-të

Teleteksti

Arbenita e tepron me grimin gjatë qëndrimit në karnatinë

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë