Teleteksti
Auto&Tech

Shpejtësia marramendëse në pistë garash e Lamborghini-t me 1,200-kuajfuqi

shpejtesia-marramendese-ne-piste-garash-e-lamborghini-t-me-1,200-kuajfuqi

Dëshmojeni shpejtësinë marramendëse në pistë garash të Lamborghini-t me 1,200-kuajfuqi.

Lamborghini Huracan nga firma për modifikimin e makinave, Zyrus, e cila arrin të prodhojë 1,200 kuaj-fuqi, ka lënë “gojëhapur” entuziastët e makinave me shpejtësinë e tij.

Modeli i modifikuar, është incizuar duke vënë në pah përformancat e jashtëzakonshme të integruara nga Zyrus në pistën e garave në Nuremberg të Gjermanisë, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi net.

Për ta përfunduar një xhiro, makinës i duhen 6 minuta e 29 sekonda.

Loading...

Sidoqoftë, Nga 24 njësi, aq sa janë planifikuar gjithsej për prodhimin, vetëm 12 nga Zyrus LP1200 do të lejohen për rrugë.

Tjera nga rubrika

Bien Facebook, Instagram dhe Messenger

Teleteksti

iPhone 11 me probleme në ekran, zëvendësimi falas

Teleteksti

Kjo është vetura më e shpejtë se Bentley Bentayga Speed

Teleteksti

Shumë shpejt pa mbushës Samsung

Teleteksti

Me një ngjyrë krejt të re po vjen iPhone 12

Teleteksti

Zbulohet data e publikimit të iPhone 12

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë