Teleteksti
Sport

Shqipëria merr masat e sigurisë, vendoset të zhvillohet ndeshja me Anglinë

shqiperia-merr-masat-e-sigurise,-vendoset-te-zhvillohet-ndeshja-me-angline

U raportua se do të shtyhet, por kjo nuk do të ndodhë.

Ndeshja Shqipëri-Angli do të zhvillohet sic ishte paraparë, të dielën nga ora 18:00, transmeton KlanKosova.tv.

Kanë qenë ca shkaqe sigurie që kanë rrezikuar këtë takim, por që policia ka njoftuar Federatës e Futbollit të Shqipërisë se garanton siguri për kundërshtarin e Grupit I, në ndeshjen që do të zhvillohet në Air Albania Stadium.

FFSH ishte kërkuar që të lejohej një numër të caktuar tifozësh që janë vaksinuar kundër COVID-19, por që qeveria e ka refuzuar këtë kërkesë.

Loading...

Policia shqiptare ka lëshuar një njoftim këtë të enjte në të cilën thuhet se ky takim mund të zhvillohet duke thënë se “kanë marrë të gjitha masat që garantojnë sigurinë dhe rendin”.

The post Shqipëria merr masat e sigurisë, vendoset të zhvillohet ndeshja me Anglinë appeared first on Klan Kosova.

Tjera nga rubrika

Turqi – futbollistët ndalin lojën, bëjnë iftar e më pas e vazhdojnë

Teleteksti

A do ta arrijnë gjermanët përmbysjen e madhe – publikohen formacionet PSG-Bayern

Teleteksti

Dënohet gjyqtari që nuk e pranoi golin e rregullt të Ronaldos ndaj Serbisë

Teleteksti

Chelsea-Porto, formacionet e mundshme

Teleteksti

E jashtëzakonshme, Luka Donçiq ka aftësi edhe për futboll

Teleteksti

Ndeshje spektakolare, Sevilla triumfon ndaj Celtas

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë