Teleteksti
Sport

Shtatë lojtarë të Torinos me koronavirus

shtate-lojtare-te-torinos-me-koronavirus

Skuadra italiane, Torino është goditur nga pandemia COVID-19.

“La Republica” shkruan se shtatë lojtarë të Torinos kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Në mesin e të infektuarve raportohet se është edhe sulmuesi kryesor, Andrea Belotti si dhe Wilfried Singo, Bremer dhe Daniele Baselli.

Te Torino ishte tri raste pozitive para ndeshjes me Cagliarin, të cilën torinezët e fituan si mysafir 1:0, kurse në testimet e fundit numri ka shkuar në shtatë.

Loading...

Si rezultat i kësaj, seanca stërvitore e paraparë të mbahej të martën është anuluar.

Sipas protokollit, Torino ka të drejtë të kërkojë që të shtyhet ndeshja e radhës kundër Sassuolos.

Ky takim është paraparë të luhet të premten.

The post Shtatë lojtarë të Torinos me koronavirus appeared first on Ballkani.info.

Tjera nga rubrika

Kush është presidenti i ri i Barcelonës Laporta dhe a mund ai ta bindë Messin të qëndrojë?

Teleteksti

Humbja nuk është në fjalorin e Tuchel, Chelsea triumfon edhe ndaj Evertonit

Teleteksti

8 Marsi sjell kandidaturën e një gruaje për presidente të Komitetit Olimpik

Teleteksti

Simeone: S’e di çka mendonin ata që thoshin se ne do ta fitojmë La Ligën me 20 pikë epërsi

Teleteksti

All-Star Game: Ekipi i LeBron e mposht ekipin e Durant, Antetokounmpo zgjidhet MVP

Teleteksti

Tahiri me normë olimpike edhe në sllallom, i mjafton vendi i 40-të

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë