Teleteksti
Lajme

Situata e rëndë me Covid, Hairi thotë se Spitali i Gjilanit është i ngarkuar me pacientë

situata-e-rende-me-covid,-hairi-thote-se-spitali-i-gjilanit-eshte-i-ngarkuar-me-paciente

Haziri thotë se Spitali i Gjilanit është i ngarkuar me pacientë me COVID-19.

Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri u ka shprehur ngushëllime familjarëve të katër bashkëqytetarëve që kanë humbur betejën me COVID19.

Kurse, gjatë ditës u konfirmuan edhe 29 raste të reja pozitive, por lajmi i mirë është që nuk kanë mostra në pritje për rezultat.

Postimi i plotë:

Loading...

#Dita255. Fatkeqësisht katër bashkëqytetarë e kanë humbur betejën me #COVID19. Ngushëllimet me të sinqerta familjeve të tyre. Gjatë ditës u konfirmuan edhe 29 raste të reja pozitive, por lajmi i mirë është që nuk kemi mostra në pritje për rezultat.

Spitali i Përgjithshëm i Gjilanit është i ngarkuar me pacientë #COVID pozitivë, derisa tri ekipet e QKMF-së, brenda 24 orëve të fundit, i ka realizuar 72 vizita shëndetësore në shtëpitë e të prekurve.

Apeloj që t’i respektoni masat kundër përhapjes së virusit që është bartja e maskave, mbajtja e distancës dhe pastrimi i duarve.

Gjendja e përgjithshme e përballjes me COVID-19 është si vijon: numri i testimeve është 6236, ku prej tyre kanë rezultuar pozitivë 2350 persona, 1701 të shëruar, 580 raste aktive, 68 të vdekur dhe 76 pacientë në hospitalizim.

Tjera nga rubrika

Bahtiri kërkon t’i ofrohet oksigjen ish-punëtorit të Trepçës

Teleteksti.com

Tmerrohen banorët, ujku u hyr në banjën e shtëpisë në Deçan

Teleteksti.com

Të dyshuarit për plagosjen në Milloshevë dorëzohen në polici

Teleteksti.com

Sylejman Selimi flet pas shumë kohësh, e quan “politike” Gjykatën Speciale

Teleteksti.com

Thyen heshtjen zgjedhore, këshilltari i Hotit thur lavde dhe kërkon të votohet Nexhmi Rudari

Teleteksti.com

Pas kritikave për shtatoren e Adem Jasharit në Prizren, reagon Bekim Jashari

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë