Teleteksti
Lajme

Situata me Covid-19 në kryeqytet, flet drejtori i Shëndetësisë

situata-me-covid-19-ne-kryeqytet,-flet-drejtori-i-shendetesise

Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë flet për situatën me pandeminë në kryeqytet

Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi, ka folur për situatën në kryeqytet që ka numrin më të madh të të prekurve me Covid-19 në vend.

Gashi tha se kjo komunë sot kaloi një ditë të rëndë pasi humbën katër qytetarë.

“Sot kishim një prej ditëve më të rënda me katër viktima dhe 380 raste të reja të cilat rezultuan të jenë pozitive me Covid-19”, tha Gashi.

Loading...

Gashi tha se në Prishtinë po bëhet numër i madh i testeve.

“Është një numër mjaft i madh i testimeve dhe kjo është gjë e mirë”, shtoi ai.

Tjera nga rubrika

Selmanaj të trajtohet njëjtë si Jabllanoviqi, kjo është kërkesa e deputetet së VV-së

Teleteksti.com

Kosova furnizohet me pajisje mjekësore për menaxhimin e koronavirusit

Teleteksti.com

Hoti: Këngëtari Ismet Peja ka hyrë në historinë artistike të Kosovës

Teleteksti.com

Zbulohen detaje shokuese nga ‘rrëmbimi’ i 28 vjeçarit nga Malisheva

Teleteksti.com

12 të vdekur dhe 645 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Teleteksti.com

ShSKUK pezullon tenderin për furnizimin e spitaleve me oksigjen në Kosovë

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë