Teleteksti
Lajme

Situatë e rëndë më COVID-19 në Spitalin e Gjakovës

situate-e-rende-me-covid-19-ne-spitalin-e-gjakoves

54 pacientë me oksigjeno terapi në Spitalin e Gjakovës.

Spitali i Përgjithshëm Gjakovë ja njoftuar se gjatë 24 orëve në këtë spital janë trajtuar 94 pacientë të hospitalizuar për Covid-19.

Sipas spitalit, 61 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 Pozitiv, 21 pacientë të konfirmuar negative, 12 pacientë presin rezultatet, 54 pacientë me oksigjeno terapi, 6 pacientë në CPAP masked he 1 pacientë i intubuar.

Njoftimi i plotë:

Loading...

Raporti 24 orësh për Spitalin e Gjakovës, datë 22 Nëntor 2020 ora 8 është:

🔸94 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për Covid,
🔸61 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 Pozitiv,
🔸21 pacientë të konfirmuar negativ
🔸12 pacientë presin rezultatet
🔸54 pacientë me oksigjeno terapi,
🔸6 pacientë në CPAP maske,
🔸1 pacientë i intubuar.

🔹 Ju rikujtomë qytetarëve se spitalet po mbushen, mbani maskat,distancen dhe higjenen.

Tjera nga rubrika

Këto lagje të Prishtinës mund të mbesin pa ujë

Teleteksti.com

Nëna e Ramush Haradinajt shtrihet në spital, kjo është arsyeja

Teleteksti.com

Thaçi dhe të tjerët në paraburgimin e Hagës nuk mund të vizitohen nga familjarët

Teleteksti.com

Selmanaj të trajtohet njëjtë si Jabllanoviqi, kjo është kërkesa e deputetet së VV-së

Teleteksti.com

Kosova furnizohet me pajisje mjekësore për menaxhimin e koronavirusit

Teleteksti.com

Hoti: Këngëtari Ismet Peja ka hyrë në historinë artistike të Kosovës

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë